Bloom and Fresh: İstanbul’un stil sahibi (ve online) çiçekleri!

İstanbul’da online çiçek gönderimi ve yeni bir soluk: Bloom and Fresh

Kesme lalelerin yeni çıkmaya başladığı erken bir bahar günü yeni bir proje ile tanıştık. Alanlarında tecrübeli ve samimi bir proje ekibi, sanki derslerde öğrencilerimize verdiğimiz tavsiyeleri duymuş gibi kapımızı çaldılar ve yeni projeleri için bizlerle danışman olarak çalışmak istediklerini söylediler. Proje, tasarım çiçekleri son derece özenli bir şekilde ve online olarak satacak yeni bir markanın kurulmasıydı. Projeyi inceledikten sonra “Bir gün çiçek düzenlemeleri satarsam ben de bu şekilde yapardım” dedim ve görüşmelerimiz sonrası projeye dahil olduk. Projede Bloom and Fresh’in düzenlemelerini tasarladım, eğitimleri verdim ve sektörel danışmanlık yaptıktan sonra bugün ilk blog yazımı artık hayata geçmiş Bloom and Fresh’in ofisinden yazıyorum.

Çiçek Tasarımı ve Florart: “Ben Buse Hekimci”

Ben Buse Hekimci; Florart Çiçek Tasarım Atölyesinin Kurucu Ortağı ve Eğitmeniyim. “Chicago School of Flowers”ta çiçek tasarımı eğitimi aldıktan sonra 2009 – 2012 yıllarında Türkiye’de çiçek tasarımcısı olarak çalıştım ve 2013 yılından bu yana Floart markası ile profesyonel/mesleki çiçek tasarım eğitimleri veriyorum.

İstanbul’un stil sahibi çiçekleri: “Bloom and Fresh”

Bloom and Fresh ekibi taze, göründüğü gibi olan ve arkasında bir tasarım prensibi olan çiçekler göndermek istediklerinde servet ödememeleri gerektiğini düşünerek yola çıkmışlardı. Böylece kendi ihtiyaçlarımızdan doğan iki projenin yolları buluştu ve şimdi de senin karşına çıktık. Buse Hekimci ihtiyaçlarımızdan doğan iki projenin yolları buluştu ve şimdi de senin karşına çıktık. Buse Hekimci olarak Bloom and Fresh’teki tüm düzenlemelerin dünya stil standartlarında belirli teknik ve prensiplerle, doğaya uygun şekilde hazırlandığını gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Tasarlanan düzenlemeler, Florart Çiçek Tasarım Atölyesi mezunlarından oluşan bir ekip tarafından hazırlanmakta ve bloomandfresh.com’da gördüğünüz şekli ile “şanslı kişi”lere ulaştırılmakta.

Yıllar önce bir araştırma okumuştum; çiçeklerin insanlar üzerinde oluşturdukları etkiler ile ilgili. Araştırmada kadınlara, erkeklere, yaşlılara ve çocuklara bir süre çiçekler gönderilmiş ve bu kitlelerin hayatlarındaki değişim izlenmiş. Araştırma sonucunda kadınların çiçekleri aldıklarında mücevher almışcasına mutlu oldukları ve üç gün boyunca bu mutluluklarının sürdüğü ortaya çıkmış. Erkekler çiçek aldıkları hafta yeni sosyal faaliyetlere girerken yaşlı grubun anıları canlanmış. Çocuklarda ise öğrenmede olumlu etkiler ortaya çıkmış. Bu araştırmayı paylaşmamın sebebi Bloom and Fresh sayesinde ülkemizde çiçek gönderiminin yalnızca belirli özel günlerle sınırlı kalmaması ve çiçekler ile daha yakın olduğumuz bir toplum halime gelmemiz dileğim.

Çiçeksiz kalmayın. Sevgiyle kalın.