Yaz sofraları için Bloom and Fresh’ten Citrus!

Pinterest çiçekleri mi? O da ne, artık Bloom and Fresh var!

Şu ana kadar fark etmişsindir; Bloom and Fresh koleksiyonunda Pinterest vb. sitelerde gördüğün o farklı ve iddialı tasarımlara benzer tasarımları bulabilirsin. Böylece bu alışılagelmişin dışında, detaylarıyla fark yaratan ve genelde yabancı kaynaklardan takip ettiğin tasarımları kolayca satın alıp evinde, işyerinde, bahçende veya balkonunda günlerce seyredebilirsin. Bu keyfin günlerce sürmesi için elimizden geldiğince en kaliteli üreticilerle çalışıp, en taze çiçekleri seçip en sağlıklı şartlarda bakımlarını yapıyoruz. Bu noktada ekibimizin titizlikle seçip hazırladığı bu güzel düzenlemelerin devamlılığı için senden de biraz özen beklediğimizi hatırlatmak istiyorum. (Bakımlarını www.bloomandfresh.com ‘dan oku ve ihmal etme lütfen :))

Citrus da özenle hazırladığımız ve sana en iyi şekilde sunabilmek için çok çaba sarf ettiğimiz tasarımlarımızdan biri. Gelelim Citrus’un hikayesine:

Buzlu çaylar, limonata satan amcalar ve Citrus

Buzlu çaylar rafları doldurmadan önce yaz denince taze limonatalar gelirdi pastane ve büfelere. Bir de şu an hala tadını damağımda hissedebildiğim limonataları sırtında koca bir şişe ile satan amcalar. Yazın bir diğer simgesi de sokaklarda veya yazlıkların bahçelerinde gördüğümüz o samimi çiçekler; ortancalar. Kimseler duymasa bile kendine has bir kokusu vardır ortancaların ve benim için yazın vazgeçilmezlerindendir. Sen de belki bir akşam üzeri arkadaşlarını davet edersin, ve belki ellerinle hazırladığın limonata, hafif rüzgar ve arkadaşlarınla mutluluğu hissederken harika masanda sana eşlik edebilir miyiz diye hazırladık Citrus’u.

Citrus şatafattan uzak ve samimi duyguları yansıtmak için tasarlandı. Citrus’ta kullandığımız kesme ortancalar yaz döneminde başlayıp ancak sonbahara kadar kullanılabilir. Citrus’un tasarımında tercihim literatürde “Hydrangea magical snowbells” ortancalardan yana oldu. “Rosa Latina” veya “Citran” olarak da bilinen güller ve limonları ile tasarım bütünlüğünü renk perspektifinden tamamladım.

Bereketin ve güzelliğin simgesi ortancalar

Bereketin ve güzelliğin de simgesi olan ortancalar yaz mevsimi çiçeğidir. “Fresh” ortancalar beyaz, mavi, mor, yeşil ve pembe renklerde olurlar ve yılın Mart – Kasım ayları arasında yetiştirilirler. “Classic” ise renk değişimi aşamasında kesilen çiçeklerdir ve vazo ömürleri 3 haftayı dahi geçebilir. Kesme ortancaların üretimi erken yaz döneminde başlayıp sonbahara kadar yapılır. 100’den fazla ortanca çeşidi vardır. Citrus’ta ‘’Hydrangea magical snowbells’’ ortancalar kullandım. ‘’Rose Latina’’nın limonlara uyumu ile düzenlemenin renk bütünlüğünü oluşturdum.

Birçok klasik tür ortanca, vazo ömrü bitince aşağı sarkıtılarak kuru ve sıcak bir yerde kurutulabilir. Böylece kurutulmuş ortancaların keyfini yıllarca sürebilirsin.

Citrus bu yaz tercih edebileceğin, görenlerin içini yaz havası ve ferahlıkla kaplayan bir düzenlememiz. Yaz aylarında keyfini sürebileceğin Citrus’un sürahisi de belki limonata içerken bizi hatırlamanı sağlar. Citrus’u daha detaylı incelemek veya “şanslı kişi”ye göndermek istersen seni buraya alalım!

Sevgiler.