Favori Listesi
Sepetim
Ara Toplam :
İndirim :
Toplam :

14 Mart Tıp Bayramı Hediyeleri

  • Filtre
yeni Laila Laila
Laila
969,90 TL

En Erken Teslim Tarihi: Bugün

Gösterilen Kayıtlar 1-18, Toplam Kayıt Sayısı: 91

14 Mart Tıp Bayramı

Tıp bayramı, her yıl 14 Mart'ta kutlanan, sağlık çalışanlarının fedakarlıklarının, hizmetlerinin ve sorunlarının üzerinde durulan özel bir gündür. 14 Mart Tıp Bayramı ilk 1919 yılında Kurtuluş Savaşı’nda yurt savunması sırasında ortaya çıkmıştır. 1827 tarihinde kurulan ve Osmanlı’nın ilk modern tıp fakültesi olan Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane’nin (bugünkü İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi) kuruluş yıldönümü anması için toplanan tıbbiye öğrencileri İngiliz işgaline karşı bir duruş sergilemişlerdir. Daha sonra, 1924 yılında Tıp Bayramı olarak resmi olarak kabul edilmiştir. Bu tarihten sonra her yıl 14 Mart’ta Tıp Bayramı kutlanmaktadır. Bu özel gün için sağlık çalışanlarına çiçek ve çikolata hediye etmek, onların çalışmalarının önemini ve değerini göstermenin bir yolu olabilir.

 

14 Mart tıp bayramında sağlık çalışanlarına ne hediye alınır?

Sağlık çalışanları, tıp alanında çalışan doktorlar, hemşireler, fizyoterapistler, diyetisyenler, paramedikler, ebeler ve diğer sağlık profesyonelleri gibi birçok farklı kişiden oluşan geniş bir grubu kapsar. Bu nedenle, Tıp Bayramı kutlaması için hediye seçiminde çiçek, çikolata, brownie, makaron veya birçok hediyenin yer aldığı tematik hediye kutuları bu farklı meslek gruplarının her birinin katkısını takdir etmenin farklı yolları olabilir.
Çiçekler, teşekkür etmek için güzel bir hediye seçeneğidir. Sevdikleri çiçekleri veya favori renklerini öğrenerek kişisel zevklerine göre bir çiçek buketi seçebilirsiniz.
Sağlık çalışanlarının yoğun çalışma saatleri olduğu için sağlıklı ve lezzetli atıştırmalıklar hediye etmek, onların günlük hayatlarında işlerini kolaylaştıracaktır. Çikolatalar klasik bir teşekkür hediyesi olarak görülürken birbirinden lezzetli B&F Makaronlar ve enfes browniler farklı ve ilgi uyandıracak alternatifler olabilir.
Çiçek ve çikolata hediyesi, sağlık çalışanlarının fedakarlıklarını ve sıkı çalışmalarını takdir etmenin yanı sıra, onlara moral ve motivasyon sağlayabilir. Aynı zamanda, sağlık çalışanlarının kendilerine iyi bakmalarını ve dinlenmelerini hatırlatmak için de iyi bir yoldur.
Özel bir kupa, şık bir fincan, ajanda ve kalem gibi günlük hayatta kullanabilecekleri hediyelik eşyalar ve lezzetli atıştırmalıklar eşliğinde hazırlanan hediye kutuları da Tıp Bayramı’nda sağlık çalışanlarına alınacak güzel bir hediye seçeneği olabilir.
Tıp bayramında sağlık çalışanlarına çiçek ve çikolata hediye etmek, minnettarlığınızı ve takdirinizi göstermenin güzel bir yoludur. Ancak unutmayın ki, sağlık çalışanlarına sadece tıp bayramında değil, her zaman minnet duymak ve onların özverili hizmetlerine saygı göstermek önemlidir.

 

Kategoriler

Marka

Fiyata Göre