Evlilik Yıldönümlerine Göre Çiçek Önerileri

25 yıllık evliliğin sembolünün gümüş, 50 yıllık evliliğin sembolünün ise altın olduğunu duymuş muydunuz? Ya da her yıl dönümünün kendine has bir çiçeğinin olduğunu? Eğer sizin de yıl dönümünüz yaklaşıyor ve ne alacağınıza bir türlü karar veremiyorsanız yıl dönümünüze göre çiçek önerilerini inceleyebilir, bu yıl evliliğinizi tam da birlikteliğinize uygun bir çiçekle kutlayabilirsiniz.

İlk Yıl Dönümü: Karanfil

Evliliğin ilk yılı, çiftler için genellikle heyecanlı zamanlardır. Hatta bu yüzden ilk yıllar “balayı aşaması” olarak hatırlanır. E o zaman, hiçbir çiçek evliliğin ilk yılını genç ve canlı karanfillerden daha güzel temsil edemez, değil mi?  Uzun yıllardır yeni ve tutkulu aşkın temsilcisi olan karanfillerden bir buketle yıl dönümünüzde sevdiğiniz kadını ya da adamı mutlu edebilirsiniz.

birinci evlilik yıldönümü çiçeği

İkinci Yıl: Kozmos Çiçeği

Evliliğin ikinci yılı, çiftler için anlayış yılıdır. Bu yıl artık evliliğin ne gerektirdiği konusunda daha bilinçlidirler ve balayı aşamasından anlayış aşamasına geçiş yaparlar. İşte bu yüzden Kozmos çiçeğinin olgun görüntüsü, çiftlerin olgunlaşmaya başlayan aşkını temsil eder. Acısıyla tatlısıyla iki yılı geride bırakmanın mutluluğunu siz de kozmos çiçeği ile kutlayabilirsiniz.

ikinci evlilik yıldönümü çiçeği

Üçüncü Yıl: Ayçiçeği

Bir evliliğin sağlam temeller üzerine kurulduğunu üçüncü yılın sonunda anlayabilirsiniz. Sağlam saplarıyla güçlü evliliğin simgesi olan ayçiçeği, her zaman güneşe baktığı için de çiftin ilerisinde uzanan parlak ve neşeli zamanlarında göstergesidir. Üçüncü yılınızın sonunda üstesinden geldiğiniz zorlukları ayçiçekleriyle kutlayabilirsiniz

evlilik yıldönümü çiçeği
Bloom and Fresh düzenlemelerinden Sunshine

Dördüncü Yıl: Sardunya

Sardunyalar iki insanın zihin, beden ve ruh olarak bir araya gelişini temsil eder. Dördüncü evlilik yıl dönümünde, çiftlerin artık karı koca olarak rolleri oturmuş, kendilerini daha rahat hissetmeye başlamışlardır. Dördüncü yılınızda hissettiğiniz zihinsel ferahlığı kutlamak için sardunyalardan yardım alabilirsiniz.

yıldönümü için hangi çiçek

Beşinci Yıl: Papatya

Papatyalar, ilk bakışta basit görünse de yakından incelendiğinde dokuları hayran olunacak güzelliktedir. Tıpkı beş yıldır evli bir çiftin hayatı gibi. Başlangıçta sıkıcı görünse de aslında papatya gibi keşfedilecek pek çok yanı vardır. Siz de yıl dönümünüzde evliliğinizin henüz keşfedilmemiş yanlarını kutlamak için papatyaları tercih edebilirsiniz.

çiçek gönder

Onuncu Yıl: Nergis

Evliliklerde ilişkinin köklendiğini genellikle 10. yılda hissedersiniz. Bu köklü ilişkiyi kutlamanın en iyi yollarından biri rengarenk nergislerdir. Şöyle bir düşündüğünüzde 10 yıl aslında çok uzun bir zaman gibi gelmeyebilir. Tıpkı tek başına bir nergis gibi. Ancak bir araya geldiğinde güçlü ve bir o kadar da canlı görünürler. İşte bu yüzden eşinize hazırlayacağınız bir 10. yıl sofrasının ortasına bir buket nergis koyarak yıl dönümünüzü kutlayabilirsiniz.

çiçek siparişi

Yirminci Yıl: Yıldız Çiçeği

Eski zamanlarda, yıldız çiçeklerinin kişiye bilgelik veren sihirli özelliklere sahip olduğuna inanılıyordu. Öyleyse, yirmi yıllık evlilik boyunca hem kendiniz hem de eşiniz hakkında öğrendiklerinizi yıldız çiçeğiyle kutlamaktan daha iyi bir yolu var mı? Bizce yok! Evliliğinizin en güzel zamanlarını eşinize alacağınız bir yıldız çiçeğiyle kutlayabilirsiniz. İsterseniz saksıda alıp birlikte büyütmeye de devam edebilirsiniz.        

yıldız çiçeği dahlia
Kırmızı yıldız çiçekleriyle (Dahlia) süslenmiş bir Bloom and Fresh buketi.

Otuzuncu Yıl: Zambak

Zambaklar genellikle hayatın bir aşamasından diğerine geçişi temsil eder. Bu yüzden annelikle de özdeşleştirilir. Evliliklerde de otuzuncu yıl, genellikle büyük değişikliklerin zamanıdır. Bu yüzden otuz yıllık evliliğinizi güzel zambaklarla taçlandırabilirsiniz.

zambak lilyum

Ellinci Yıl: Sarı Gül ve Menekşe

Bir evliliği 50 yıl boyunca sürdürmek, büyük bir kutlamayı hak ediyor diye düşünüyoruz. Sarı gül ve menekşe gibi birbirine çok yakışan iki çiçekle 50 yıllık aşkınızı kutlayabilirsiniz. Eğer çocuklarınız ve torunlarınız varsa hep birlikte kutlayabilir, onları da davet ettiğiniz bir akşam yemeği sofrasının ortasına bu muhteşem çiçekleri yerleştirebilirsiniz.

evlilik yıldönümü çiçek siparişi

Kaç yıllık evli olursanız olun, birlikteliğinizi kutlamak için çiçek almak en güzel yollardan biri. Karanfilden zambağa tüm çiçek çeşitleri aşkınızı perçinlemeye yeter. Dilerseniz kutlama için Bloom and Fresh’in uzman eli değmiş aranjmanlarına da göz atabilir, aralarından dilediğinizi seçebilirsiniz.